top of page

Süet nedir? Süet ürünü nasıl temizlenir? Süet nerede kullanılır?

Süet nedir?


Süet kumaş, ciltli olarak değerlendirilmez. Cilt hatası fazla olan derilerde zımpara kullanılarak işlenen bir deri türüdür. Bu tür derileri elde etmeden önce deri üzerinde fazla hata olmamasına dikkat etmek gerekir. Süet genellikle dana, keçi veya oğlak derisinden yapılmaktadır. Bu tür deriler diğer derilere göre daha uygun fiyattadır. Uysallar Suni Deri kaliteden ödün vermeden süet satışı yaparak ürün yelpazesini genişletmeye devam etmektedir. İkiye ayrılmış deri türlerinin et kısmındaki deride süet olarak üretilebilir. Süet üretiminde mukavemet ve dolgunluk önemlidir. Süet çok şık görünüşe sahip bir deri türüdür, sıcak-soğuk hissetmezsiniz fakat bakımı zor bir deri türüdür. Karlı ve yağmurlu kötü hava koşullarında süet eşyalarınızı yanınıza almanızı, kullanmanızı tavsiye etmiyoruz?


Süet ürünü nasıl temizlenir?


Süet kumaşlar mümkün olduğunca el ile temizlenmemelidir. Yardımcı malzemeler süet fırçaları ve sprey. Süet eşyanızın ıslanma veya çamura bulaşma gibi bir durum oluştuysa öncellikle süet ürününüzün kurumasına izin verin. Daha sonra temiz bir havlu veya süet fırçasıyla ürününüzü tek yöne çok güç uygulamadan yavaşça temizleyin. Eğer su izlerini temizlemeye çalışıyorsanız süet ürününüzü nemli bir bez ile tüm ayakkabıyı ıslatın, ürününüzdeki suyu sünger yardımıyla emdirin.

Ürününüzün şeklini koruması için temizlik yaparken içini kâğıt parçalarıyla doldurun(Örn: Ayakkabı). Süet kumaş ürünlerini güneşte kurutmayın. Bu teknikleri uyguladıktan sonra süet derinizin ömrü uzayacaktır ve görünüşü yıpranmayacaktır.


Uysallar Süet

Uysallar Suni Deri Polyester Süet ürünleri nerelerde kullanılır;


  • Terlik, Çanta ve Ayakkabı,

  • Döşeme (Koltuk),

  • Otomotiv,

  • Konfeksiyon.

488 görüntüleme0 yorum
bottom of page